Парціальна програма з фізкультурно-корекційної роботи в закладах дошкільної освіти за авторською естетико-оздоровчою системою "Горизонтальний пластичний балет (пластик-шоу)"

Починаючи з 1990 року, доктором педагогічних наук М. М. Єфименком була розроблена унікальна вітчизняна естетико-оздоровча система під назвою «горизонтальний  пластичний балет» (пластик-шоу), яка спрямована на фізичний розвиток дітей (включаючи корекційний аспект), їх оздоровлення та прищеплення основ естетики танцювальних рухів. Ця нова форма зародилася на стику Педагогіки, Спорту та Мистецтва, взявши від них найкращі складові: природну послідовність фізичного виховання дітей, побудовану на еволюційному підході до формування та розвитку моторики; необмежені можливості музики та театралізованої діяльності. Програму можна реалізовувати у формі своєрідних тренінгів-спектаклів з казковим сюжетом, відповідними образами та рольовими проявами як у гуртковій роботі з хореографії, так і на заняттях з фізичної культури.

Дана інноваційна парціальна програма розрахована для роботи з дітьми середнього та старшого дошкільного віку. Зазначений корекційний напрям пластик-шоу можна вважати ефективною формою арттерапії для дошкільнят з різними порушеннями опорно-рухового апарату.

Для інструкторів з фізичного виховання та ЛФК, хореографів, вихователів, тренерів, музичних керівників, студентів педагогічних закладів та батьків.